Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1331967
  • Do końca roku: 311 dni
  • Do wakacji: 119 dni

Nasi młodzi piłkarze wrócili z turnieju na Ukrainie

   W dniach od 21 do 26 czerwca uczniowie naszej szkoły prowadzeni przez trenerów Łukasza Sikorskiego i Piotra Krzyżanowskiego brali udział w turnieju międzynarodowym w ukraińskim Ładyżynie - partnerskim Kołu mieście. Chłopcy na co dzień uczęszczają do czwartej klasy oddziału sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Kole.

     Mecze rozgrywane były w trakcie trzech dni od piątku do niedzieli. W turnieju wzięły udział  zespoły z Ukrainy i Polski. Nasi piłkarze swoje spotkania rozgrywali na bardzo dobrze przygotowanym obiekcie na stadionie w mieście Ładyżyn. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach sposobem "każdy z każdym", a następnie mecze półfinałowe i o czołowe miejsca. Nasi piłkarze byli najmłodszym zespołem turnieju rywalizując z zawodnikami dwa lata starszymi. Niestety nie udało się nam wyjść z grupy i ostatecznie zajeliśmy 8 miejsce w turnieju. Mimo tego nasi piłkarze mieli okazję zmierzyć się z piłkarzami z zza granicy i zdobyli cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje na przyszłość.  Oprócz tego zapewniono nam mnóstwo atrakcji: nauka jazdy konnej, wypad nad jezioro, rejs statkiem, zwiedzanie miasta i okolicy, wyjazd do miasta Winnica na przepiękny koncert fontan. Nie było czasu na nudę.

    Turniej dał nam bardzo dużo doświadczeń i przepięknych chwil wszyscy napewno będziemy go bardzo miło wspominać i mamy nadzieję, że uda nam się co roku rywalizować w tak świetnie zoorganizowanej imprezie. Uczniowie i opiekunowie zaprzyjaźnili się z naszymi sąsiadami zza granicy i wrócili bardzo zadowoleni z tego wyjazdu.

    Wyjazd był jednoczesnie okazją, by przekazać osobom potrzebującym na Ukrainie dary - garnitury ze sklepu p. Jadwigi Lewandowskiej, przekazane przez p. Edwarda Szałka z Chóru Farnego "Lutnia".

 

 

Tekst i zdjęcia : P. Krzyżanowski, Ł. Sikorski