Międzynarodowe wydarzenie sportowe z udziałem naszym zawodników

W dniach 27-28.05.2017 na zaproszenie Polskiego Związku Korfballu i  UKS Maratończyk gościła w naszym mieście reprezentacja Słowacji w korfballu w kategorii wiekowej U-16. Młodzi słowaccy sportowcy mieli zapewniony atrakcyjny plan pobytu: wspólny trening polskich i słowackich zawodników poprowadzony przez Waldemara Pietrzaka – trenera młodzieżowych reprezentacji Polski, mecz międzypaństwowy oraz moc atrakcji przygotowanych przez goszczące naszych słowackich gości rodziny kolskich korfballistów. W skład polskiej drużyny wchodzą zawodnicy będący na co dzień uczniami naszej szkoły.

Najważniejszym sportowym akcentem wizyty słowackich korfballistów był oficjalny, choć towarzyski  mecz reprezentacji Polski i Słowacji w kategorii U-16, który odbył się w sobotni wieczór na kolskiej hali MOSiR. Jak przystało na międzynarodowe widowisko sportowe była odpowiednia oprawa, hymny Słowacji i Polski, uroczysta prezentacja zawodników i mecz stojący na wysokim poziomie, no i oczywiście  wypełniona kibicami hala. W pierwszych piętnastu minutach  spotkania skuteczniejsi byli  zawodnicy ze Słowacji, choć optyczną przewagę posiadali gospodarze , którzy grali wprawdzie widowiskowo ale wyjątkowo nieskutecznie. Po pierwszej kwarcie Słowacy prowadzili  4: 1, a po pierwszych dwóch minutach drugiej kwarty już 5 : 1. I właśnie wtedy nastąpiło przebudzenie młodych polskich korfballistów, którzy mozolnie odrabiali straty. Niestety mimo niesamowitej walki i zaangażowania ostatecznie nasi reprezentanci ulegli swoim rówieśnikom ze Słowacji 9 : 10.

Na zakończenie spotkania wszyscy zawodnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami. Ponadto nasi słowaccy goście otrzymali upominki od władz miasta, kolskich firm (Wood-Mizer, Geberit, Spółdzielnia Mleczarska), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kole.
 W związku z urodzinami obchodzonymi akurat w sobotę przez kapitan słowackiego zespołu nie mogło zabraknąć tortu i głośnego „Sto lat” odśpiewanego przez polskich kibiców.

Skład reprezentacji Słowacji: Zuzana Hrosovska, Vanesa Masekova, Ema Ondrejcova, Liliana Matejkova, Zuzana Borovska, Timea Darnadiova, Eva Habanikova, Karolina Kleinova, Patrik Fojtik, Oliver Ondrejec, Alex Kalina, Patrik Peressenyij, Martin Sumichrast.
Trener: Lubos Kotlar.

Skład reprezentacji Polski: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Karolina Kawka, Weronika Chodosz, Natalia Nowicka, Apolonia Strugarek, Piotr Kujawa, Piotr Wiśniewski, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski, Szymon Chodosz, Krzysztof Szkudlarek.

Trener: Waldemar Pietrzak