JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI!!!

WE ARE THE CHAMPIONS - JESTEŚMY MISTRZAMI! Reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Kole zwyciężyła w II Ogólnopolskim Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Takich chwil nie zapomina się nigdy: finał wielkiej sportowej imprezy, medale wręczane przez Ministra Sportu Adama Giersza oraz wybitnego bramkarza Jerzego Dudka. Puchar, uścisk dłoni i gratulacje od Premiera Donalda Tuska. Atmosfera i oprawa godna finału Ligi Mistrzów. Oczy całej Polski zwrócone na Naszych Chłopców - Naszych Mistrzów Polski. 7 października 2011 roku to dzień, który złotymi zgłoskami zapisze się w historii naszej szkoły i miasta Koła.

Nie było łatwo... Pierwszy mecz na warszawskim Bemowie - przegrany, mimo słupków, poprzeczek i okazji sam na sam z naszej strony. Ale nie było ani chwili zwątpienia. Kolejne mecze już tylko wygrywaliśmy; im trudniejszy rywal, tym lepiej grali Nasi Chłopcy: dwa zwycięstwa w grupie, ćwierćfinał przeciwko Gepardom 98 Wrocław (dogrywka 3:3, karne 7:5), półfinał -1:0 z zespołem z Torunia. I tak do wielkiego finału na Torwarze, gdzie naprzeciwko nas stanęła drużyna Gimnazjum nr 2 z Dęblina. Rywal niezykle mocny, ale to nasi chłopcy przeważali. Jednak rezultat cały czas był bezbramkowy. I gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, Szymon Cudaków strzelił gola na miarę zwycięstwa, a po chwili rozległ sie ostatni gwizdek sędziego.

A wszystko zaczęło się na początku września w Kościelcu od eliminacji gminnych, później ćwierćfinały wojewódzkie w Turku, półfinały w Rychwale

i wreszcie zwycięskie boje w Poznaniu. W całej Polsce w II Turnieju Orlika wzięło udział 15 tysięcy drużyn, 150 tysięcy zawodników.

Skład drużyny Zespołu Szkół nr 1 w Kole: Wiktor Sobczyk, Mikołaj Czajka, Eryk Baryła, Szymon Cudaków, Konrad Krupa, Bartosz Grochulski, Michał Szymański, Marek Szałek, Bartosz Kiciński. Trenerem zespołu jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Marek Burdziński. Na co dzień chłopcy sa uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 3 w Kole, nauczycielami wychowania fizycznego są p.Waldemar Pietrzak i p. Marek Burdziński. Kierownikiem drużyny podczas warszawskich finałów był p. Michał Perzyński.

Dziękujemy Wam chłopcy, jesteśmy z Was dumni!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz relacji telewizyjnych z turnieju.

Relacja z meczu (TVP Sport): http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/orlik-w-grze/wideo/turniej-orlika-gimnazjum-2-deblin-gimnazjum-3-kolo/5422875