„Narodziny Liter” – konkurs!

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Narodziny Liter” organizowanym przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Temat i zadanie: Zadaniem konkursowym jest wykonanie inicjału – (średw.- łac. initiale od łac. initium, początek) imienia lub nazwiska w postaci skrótu ograniczonego do początkowej litery zakończonej kropką – z wkomponowanym ornamentem.

Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8 szkół podstawowych.

Warsztat: technika plastyczna, materiały – dowolne, formaty papieru – A3, A4.

Cele konkursu: rozwijanie wyobraźni plastycznej uczniów oraz ćwiczenie sprawności manualnej; twórcza organizacja czasu wolnego – zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w konkursie plastycznym; promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Prace można składać w bibliotece szkolnej do 23 stycznia 2020r.

Szczegóły konkursu - http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=16607