Rozstrzygnięto konkurs recytatorski pt. "Poezja jest kobietą"

21 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole rozstrzygnięto konkurs recytatorski pt. "Poezja jest kobietą".

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Paulina Robaszkiewicz i Aleksandra Łukomska recytując wiersze Wisławy Szymborskiej.

Paulina Robaszkiewicz zajęła II miejsce otrzymując dyplom i nagrodę książkową, natomiast Ola Łukomska - dyplom i wizytówki placówki.

Konkurs przeznaczony był dla  uczniów klas 8 szkół podstawowych powiatu kolskiego. Recytacja oceniana była przez komisję konkursową na podstawie: doboru tekstu odpowiednio do wieku i predyspozycji recytatora, interpretacji głosowej tekstu (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza), kultury słowa (artykulacja, akcent, przestankowanie), opanowania pamięciowego utworu, ogólnego wyrazu artystycznego.