Pielgrzymka szkół im. Papieża Jana Pawła II do Częstochowy

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zlocie szkół papieskich w Częstochowie. Spotkanie na Jasnej Górze odbyło się już po raz osiemnasty i wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy dzieci, młodzieży oraz nauczycieli z całej Polski.

Mimo, iż nasze Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II jest wygaszane w związku z reformą oświaty, jednak pamięć patrona szkoły trwa i wciąż będzie kultywowana. Stąd też doroczny wyjazd uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów do Częstochowy. Specjalnym gościem tegorocznego spotkania był arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki,  sekretarz papieski w latach 1996–2007. Przypomnijmy, że abp Mokrzycki odwiedził nasze miasto i szkołę w kwietniu 2016 - odsłonił i poświęcił obelisk papieski znajdujący się przed budynkiem placówki oraz przekazał kolskiej farze relikwie Jana Pawła II.