Drugoklasiści wysłali kartki do powstańców warszawskich

W ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbywa się wiele wydarzeń związanych z obchodami tej ważnej rocznicy. Jednym z nich jest wysyłanie kartek pocztowych do powstańców warszawskich, czym zajmują się dzieci z najmłodszych klas - m. in. maluchy z klasy 2b.

Podczas  wycieczki do Urzadu Pocztowego, w trakcie której dzieci poznawały pracę poczty maluchom rozdano okolicznościowe kartki dla Powstańców. Po powrocie do szkoły dzieci wraz z wychowawczynią p. Anną Machowicz wyszukały w internecie wiele informacji o samym powstaniu  jak i o żyjących jego uczestnikach. Każde dziecko  wybrało jednego z bohaterów, do którego wypisało i zaadresowało kartkę. Oprócz ciekawych i wzruszających życzeń dzieci przyozdobiły kartki własnymi rysunkami, a następnie wysłały je do adresatów. To wyjątkowa lekcja patriotyzmu i historii, cieszymy się, że dzieci z naszej szkoły wzięły w niej udział.  Wierzymy, że kartki sprawią bohaterskim powstańcom wiele radości.