Niezwykła pamiątka z września 1939 roku

Pierwszy września to data, o której nikt z nas nie może zapomnieć - rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę i początek II Wojny Światowej. Wspomnienia tamtych dni to nie tylko opowieści nauczycieli, zdjęcia i filmy, ale także żywe, niezwykłe pamiątki - jak chociażby archiwalna gazeta z drugiego września 1939 roku, którą przyniosła do szkoły Amelia z klasy 2A.

Dzieci, a także nauczyciele przyglądali się z wielką uwagą archiwalnemu "Expressowi Porannemu", z którego stron płynęły w tamten wrześniowy dzień 1939 roku słowa mobilizacji i oburzenia, ale także otuchy oraz nadziei dla Polaków. Niezwykła pamiątka pozwoliła poczuć grozę wydarzeń, których światkami byli nasi dziadkowie i pradziadkowie.

Gazeta, którą przyniosła Amelka została ostrożnie zeskanowana i już wkrótce jej wydruk pojawi się na szkolnej gazetce - tak, by wszyscy mogli zapoznać się z żywą pamiątką wybuchu wojny.