Akcja "Przyjazna Komenda"

Uczniowie klasy 1B szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią p. Anną Machowicz i pedagogiem szkolnym p. Iwoną Herman wzięli udział w akcji „Przyjazna Komenda” zorganizowanej przez  Policjantów Zespołu ds. Nieletnich i Patologii kolskiej jednostki.

Podczas wizyty dzieci poznały specyfikę pracy policjantów, zwiedzały wnętrza Komendy Policji. Zobaczyły również miejsca, które  są niedostępne dla osób postronnych.  Ciekawym punktem wizyty było odczytywanie własnych linii papilarnych. Dzieci chętnie wykonywały pamiątkowe odciski palców i dłoni.

Atrakcyjne również okazało się pomieszczenie miejskiego monitoringu, gdzie dzieci mogły zobaczyć jak funkcjonuje monitoring i dowiedzieć się jaką rolę odgrywa w zapewnieniu bezpieczeństwa w mieście. Duże wrażenie na dzieciach wywarł także sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Skorzystały też z możliwości wejścia do policyjnego radiowozu, aby poznać jego wyposażenie.

Ponadto pierwszoklasiści mieli również okazję zobaczyć pokaz kierowania ruchem przez policjantkę Wydziału Ruchu Drogowego na skrzyżowaniu ulic. Najatrakcyjniejszym    punktem odwiedzin było wcielenie się jednej z uczennic w rolę policjantki i  udział w przeprowadzeniu kontroli drogowej. Oprócz tego nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku i zasad zachowania bezpieczeństwa nad wodą oraz w ruchu drogowym.

Na zakończenie pobytu w Komendzie Powiatowej Policji w Kole dzieci otrzymały słodkie upominki.