Koncert dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wystąpili przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Poniatowskiego w Kole z koncertem świąteczno-zimowym. Odbył się on w ubiegłym tygodniu i przyniósł starszym, często schorowanym i niepełnosprawnym osobom wiele wzruszeń.

Wiemy, że dla podpiecznych domu opieki występ dzieci i młodzieży jest niecodziennym i radosnym przeżyciem - dlatego co najmniej raz w roku tam jesteśmy.  Koncert w wykonaniu naszych uczniów wpisuje się w rozliczne działania, które w ramach wolontariatu organizowane są przez szkołę od wielu lat. Bardzo cieszy widok uśmiechniętych mieszkańców domu opieki, nie brakuje łez wzruszenia. Ważne, że nasi uczniowie uczą się w ten sposób empatii i że występują chętnie i z radością. Uśmiechnięte twarze widzów są (obok słodkiego poczęstunku od pracowników DPS-u) najmilszym podziękowaniem za udany występ.