Świąteczne polowanie na bombki z kodami QR

Uczniowie klasy 6B uczestniczący w projekcie eTornister doskonale znają wielkanocą zabawę polegającą na poszukiwaniu pisanek przy użyciu czytnika kodów QR. Tym razem na lekcji języka angielskiego zadaniem uczniów było polowanie na bombki.

Gra nieco przypomina popularne podchody z tym, że wykorzystywane są w niej tablety i coraz bardziej popularne kody QR. Klasa została podzielona na grupy. Zadaniem każdej drużyny było znalezienie na terenie szkoły kartek z kodami QR oraz zeskanowaniu ich za pomocą aplikacji na tabletach. W każdym kodzie znajdowała się wskazówka w języku angielskim, która podpowiadała gdzie zostały ukryte bombki. Każda grupa miała również do dyspozycji internetowy słownik języka angielskiego. Uczniowie obcowali z nowoczesną technologią, a przy tym świetnie się bawili.