Przedszkolna wigilia sześciolatków

"Wigilią pachnie cały dom, o bliskich myśli każdy.

Zapal choinkę, wyjdź przed dom, poszukać pierwszej gwiazdy."

19 grudnia 2017 roku tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy 0a przedstawiły rodzicom i przybyłym gościom bożonarodzeniowe jasełka.

Przedszkolaki znakomicie wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołków, królów i pastuszków. W przedszkolu zapanowała prawdziwie rodzinna i świąteczna atmosfera. Wychowawczynie grupy złożyły wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię radości i niecierpliwości oczekiwania na pierwszą wigilijną gwiazdkę.

Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały wspaniałych wypieków. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom tradycje i zwyczaje świąteczne, lecz również co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje w grupie i rodzinie.

Na zakończenie wigilijnego spotkania wszyscy wspólnie kolędowali przy przedszkolnej szopce.

Tekst: wychowawczynie grupy