Co słychać u maluszków z grupy 0D?

Wiele działo się u przedszkolaków z grupy 0D w listopadzie i grudniu. Zapraszamy do lektury o najciekawszych wydarzeniach, którymi żyły nasze maluszki w ostatnich tygodniach oraz do obejrzenia ogromnej galerii zdjęć.

Przedszkolaki z grupy 0”D” listopad rozpoczęły tradycyjnym wyjściem na pobliski cmentarz. Tam zapaliliśmy znicze na grobach poległych w czasie II wojny światowej  żołnierzy.

Jak co miesiąc gościliśmy w naszej grupie przedstawicieli znanych zawodów. Odwiedził nas pan Rafał Szurgot, fotograf z zamiłowania oraz pani Karolina Chodorowska, profesjonalna krawcowa. Pan Rafał zapoznał dzieci ze sprzętem, którego używa fotograf
w swojej pracy. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć różnego rodzaju aparaty fotograficzne, obiektywy czy lampy. Następnie dzieci brały udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, w której same zamieniły się w fotografów, modelki i modeli, a nasza sala stałą się prawdziwym studiem fotograficznym.

Kolejnym gościem była krawcowa, która pokazała dzieciom potrzebne w jej pracy narzędzia: maszynę do szycia, nici, igły, nożyczki, centymetr krawiecki, różnego rodzaju materiały i tkaniny. Pani Karolina zapoznała przedszkolaki z kolejnymi etapami powstawania ubrań oraz zaprezentowała własne projekty. Następnie dzieci wcieliły się w role krawców oraz krawcowe i przygotowały ubranka dla tekturowych laleczek.

Dzieci zapoznały się także z zawodem weterynarza. W gabinecie weterynaryjnym „Wilczek”, w którym gościły przedszkolaki, zwiedziły salę zabiegową, zapoznały się ze sprzętem, który potrzebny jest w pracy weterynarza. Bardzo ciekawą i pouczającą wizytę zakończył słodki upominek.

Oprócz przedstawicieli zawodów dzieci odwiedzili też starsi koledzy ze szkoły.
W ramach innowacji prowadzonych przez panią Elżbietę Karaszewską, uczniowie klasy VII  szkoły podstawowej zaprezentowali przedszkolakom wiersze Jana Brzechwy i zadawali zagadki o zwierzętach. Z kolei uczennice z klasy II oddziału gimnazjalnego wraz z opiekunem panią Anitą Kalinowską, przygotowały dla dzieci inscenizację znanej bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Gościliśmy także u starszaków z grupy „0A”, które w ramach zajęć „Wiersze znane i lubiane”, wcieliły się w małych aktorów i zaprezentowały przedstawienie pt. „Wilk i owce” we własnej interpretacji i wg własnych pomysłów.

Po raz kolejny dzieci miały okazję bawić się i działać z rodzicami. W  ramach zajęć „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato…” zaproszeni rodzice czytali maluszkom bajki, wierszyki, opowiadania. Natomiast w czasie warsztatów plastycznych „Ozdoby choinkowe”, dzieci wraz z rodzicami przygotowywały ozdoby na choinkę. Po skończonej pracy dzieci zawiesiły bombki, gwiazdki, serduszka i dzwoneczki na klasowej choince.

Z kalendarzowych uroczystości przedszkolaki świętowały „Światowy Dzień Misia” oraz „Mikołajki”. W czasie „Dnia Misia” wszystko było misiowe, zabawy, wierszyki, piosenki,
a nawet jedzenie. Zaś w „Mikołajki” dzieci odwiedził sam Święty Mikołaj i wręczył im wyczekiwane prezenty. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Tekst i zdjęcia: wychowawczynie