Sportowy weekend kolskich korfballistów

Na sportowo spędzili miniony weekend korfballiści Maratończyka Koło biorąc udział w VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Korfballowego w Warszawie. W skład silnej grupy kolskich zawodników weszli również uczniowie klasy sportowej naszej szkoły, a z ich postawy zadowolony jest trener zespołu Waldemar Pietrzak.

Warszawski turniej należy do największych tego typu imprez w kraju, wzięły w nim udział zespoły z Warszawy, Olsztyna, Konstancina, Słupii, Międzyborowa i Koła. Kolscy Maratończycy wybrali się na warszawski turniej silną 47 – osobową ekipą. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych: U-8 SKRZATY(klasy 1-2 szkoły podstawowej), U-10 ŻACY (klasy 3-4 szkoły podstawowej), U-12 MŁODZICY (klasy 5-6 szkoły podstawowej, U-15 JUNIORZY MŁODSI (klasy 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum). Kolanie wystawili swoje zespoły we wszystkich czterech kategoriach wiekowych. Zawodnicy kolskiego Maratończyka bardzo dobrze zaprezentowali się we wszystkich kategoriach – wszystkie nasze zespoły dotarły do strefy medalowej, wygrywając dwa finały.

WYNIKI ZESPOŁÓW MARATOŃCZYKA KOŁO NA IV OGÓLNOPOLSKIM MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU KORFBALLU – WARSZAWA 20017

KATEGORIA U-8  SKRZATY

II miejsce - Hubert Świątek, Marcel Świątek, Adrianna Szymankiewicz, Wiktor Ziółkowski, Dominik Kutjak, Natasza Górniak, Lena Czarnecka, Igor Górniak, Adrian Szkudlarek, Anna Adamczyk, trener: Sławomir Malesza.

KATEGORIA U-10 ŻACY

III miejsce - Maksymilian Kunicki, Adam Malesza, Alex Janecki, Weronika Rosiak, Zuzanna Czynszak, Aleksandra Jóźwiak,  trener: Kamil Musialiński.

KATEGORIA U-12 MŁODZICY

I miejsce - Amelia Kolasa, Malwina Ławnicka, Wiktoria Ziółkowska, Dominika Szczecińska, Emilia Kraśna, Cyprian Michalak, Tymoteusz Lewicki, Michał Nuszkiewicz, Łukasz Gębka, Paweł Bartosik trener: Waldemar Pietrzak.

KATEGORIA U-15 JUNIORZY MŁODSI

I miejsce (I zespół) - Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Aleksandra Nowicka, Wiktoria Pietrzak, Patrycja Klepczarek, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski, Piotr Wiśniewski, Szymon Chodosz, Igor Majtczak , trener: Waldemar Pietrzak.

III miejsce (II zespół) – Wiktoria Kołodziejek, Daria Bobkiewicz, Aleksandra Kalinowska, Dagmara Bobkiewicz, Karolina Czynszak, Krzysztof Szkudlarek, Hubert Szczeciński, Szymon Górniak, Hubert Szkudlarek, Tomasz Ochendalski, trener: Waldemar Pietrzak.

„Po raz kolejny udowodniliśmy, że należymy do czołówki krajowej. Cieszą nas sukcesy we wszystkich kategoriach wiekowych, świadczą bowiem one o systematycznej pracy treningowej oraz o tym, że mamy w klubie szerokie zaplecze. Mnie osobiście cieszy fakt, że bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się moi podopieczni z klasy sportowej, którą od tego roku prowadzę w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole. Już w najbliższą niedzielę 10 grudnia zapraszamy wszystkich kibiców na rozgrywki I rundy Pucharu polski w kategorii juniorów do kolskiej hali MOSiR. – powiedział Waldemar Pietrzak.