W świecie dinozaurów, czyli Dzień Dinozaura w przedszkolu

Dinozaury fascynują i zaskakują dzieci swoim wyglądem i wielkością, kryją wiele tajemnic. Skąd się wzięły?  Gdzie mieszkały? Dlaczego wyginęły? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukały przedszkolaki.

W minionym miesiącu, a dokładnie 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Już w poniedziałek przedszkolaki rozpoczęły niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia sale przedszkolne zmieniły się niezwykłe kącik - "jurajskie parki", w których dzieci oglądały przyniesione zabawki-dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów - poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci szukały kości dinozaurów w piasku, obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury, kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych, a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały. Dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł przedszkolaków w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Obchodzenie nietypowych świąt w przedszkolu to przede wszystkim świetna okazja do wspólnych radosnych i twórczych zabaw przedszkolaków, kształtowanie umiejętności dzielenia się zabawkami oraz rozwijania własnych pasji i zainteresowań.