SP NR 2 W KOLE – KOLEJNY RAZ Z NAGRODĄ II STOPNIA I SREBRNYMI ODZNAKAMI SKO DLA OPIEKUNÓW

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dotarła do nas bardzo miła informacja. W corocznym konkursie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, nasza szkoła znalazła się w gronie najaktywniejszych szkół uczestniczących w programie SKO i otrzymała nagrodę II stopnia.

W organizowanym od ponad 50 lat konkursie bank co roku nagradza setki szkół oraz nauczycieli zaangażowanych w edukację dzieci realizowaną w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności. Działania pod szyldem SKO mają na celu zdobywanie i kształtowanie przez uczniów kompetencji niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. Inicjatywy pod patronatem Szkolnych Kas Oszczędności dotyczą m.in.: nauki oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa.

Komisja konkursowa doceniła kronikę przygotowaną w postaci prezentacji multimedialnej, która przedstawiała całoroczną pracę naszej placówki w ramach programu SKO. Tegoroczne wyróżnienie jest czwartym z rzędu tak znaczącym osiągnięciem w „Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli”, organizowanym przez PKO Bank Polski.