TEATRZYK KAMISHIBAI "CZERWONY KAPTUREK" - spotkania online uczniów klas pierwszych z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Kole

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniach 16 i 20 października 2020 r. odbyły się zajęcia online z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Kole za pośrednictwem platformy Google Meet, w których uczestniczyli uczniowie z  klasy 1a i 1b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole. Dzieci wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku przedstawionej w teatrzyku Kamishibai. Przygoda dziewczynki była pretekstem do krótkiej rozmowy o zagrożeniu, jakim jest nadmierne zaufanie do osób nieznajomych. Uczniowie rozwiązali krótką krzyżówkę, a następnie pokolorowali i wycięli pacynki z postaciami z bajki.

Kamishibai  – teatr obrazkowy lub teatr papierowy. Jest to tradycyjna japońska sztuka czytania i prezentowania opowiadania za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach. Karty wsuwane są do małej, drewnianej skrzynki pełniącej rolę sceny. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego w którym miejsce lalek zajmują obrazy.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kole za przeprowadzenie interaktywnych zajęć oraz współpracę w zakresie realizacji przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020.

Źródło: strona internetowa Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kole, Wikipedia