Szkolenie w zakresie samoobrony przed psami

29 listopada w naszej szkole zostało przeprowadzone spotkanie edukacyjno - profilaktyczne z zakresu samoobrony przed atakujacymi psami.  Zajęcia poprowadzili panowie Mirosław Różański i Piotr Danielewski. Szkoleniowcy przeprowadzili z naszymi uczniami interesującą pogadankę, podczas której zwrócili szczególną uwagę na  częste błędy popełniane przez dzieci i młodzież podczas kontaktu z psem, wymienili najczęstsze powody ataku czworonoga. Trenerzy wytłumaczyli, w jaki sposób należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, a także nauczyli uczniów jak ocenić, czy pies przygotowuje się do ataku. Uczniowie również ćwiczyli postawy pozwalające ochronić ciało przed agresją psów.

Trenerom towarzyszyły psy: Laki - pies rasy haski i Daszka - berneński pies pasterski. Dla uatrakcyjnienia szkolenia, przedstawiono krótki pokaz tresur psa na posłuszeństwo.

Było to interesujące i co najważniejsze, bardzo pożyteczne przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętali cenne  wskazówki, które w razie zagrożenia pomogą im wyjść z opresji.