Przedszkolaki na sportowo

Jeszcze w grudniu odbyły się zawody sportowe dla dzieci z kolskich przedszkoli "Przedszkolaki na sportowo". W imprezie udział wzięło 8 placówek przedszkolnych z terenu miasta Koła.

Każde przedszkole mogło zgłosić do rywalizacji 12 osobową reprezentację, w której skład wchodziło 6 dziewczynek i 6 chłopców. Reprezentantami naszej szkoły była drużyna z grupy 0A. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie szeregu konkurencji sportowych sprawdzających ich ogólną sprawność fizyczną. Konkurencje były proste, ale wymagały od dzieci skupienia, poprawności i szybkości wykonania. Ich celem było nauczenie małych sportowców współpracy z innymi, poprawienie ich koordynacji ruchowej, wdrożenie do rywalizacji zespołowej, a co najważniejsze zadania te miały przysporzyć wiele śmiechu i radości. Choć konkurencje były punktowane, to tego dnia nie było przegranych. Każde dziecko otrzymało niewielki upominek, medal okolicznościowy oraz dyplom i puchar dla drużyny za udział w zawodach. Niespodziewanym gościem na zawodach był św. Mikołaj, który wywołał uśmiech na buziach małych sportowców.