Klub Młodych Odkrywców "Pożeracze wiedzy" w akcji

Nasza szkoła otwarta jest na wszelkie nowe działania związane z wszechstronnym rozwojem uczniów, stąd też we współpracy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w szkole działa Klub Młodego Odkrywcy.

Młodzi odkrywcy, którzy sami siebie nazwali "Pożeraczami wiedzy" wraz z wychowawcą klasy 2B Anną Machowicz wykonywali dwa eksperymenty. Pierwszy z nich to "lądowisko dla jajka", a drugi "kolorowe tornado". Klubowicze pracowali w czterech zespołach w oparciu o instrukcje do każdego eksperymentu. Każda z grup wykonała ten sam eksperyment, choć w zupełnie inny sposób. I o to właśnie chodzi w działaniach KMO. Dzieci uczyły sie współpracować, wzajemnie się słuchać i wspólnie opracować schemat działań, które doprowadzić mają do osiągnięcia założonego celu.

Wszyscy świetnie się bawili, a nauka przez zabawę to świetna sprawa.