VIII Ogólnopolski Turniej Korfballu - Warszawa 2018

Na sportowo spędzili miniony weekend korfballiści Maratończyka Koło biorąc udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Korfballowego w Warszawie. Warszawski turniej należący do największych tego typu imprez w kraju zgromadził na starcie blisko trzystu zawodników, wzięły w nim udział zespoły z Warszawy, Olsztyna, Konstancina, Słupii, Wesołej, Sulejówka i Koła. Kolscy Maratończycy wybrali się do Warszawy 40 – osobową ekipą, w skład której wchodzi silna grupa zawodników będących na co dzień uczniami naszej szkoły.

Warszawski turniej rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych: U-8 SKRZATY(klasy 1-2 szkoły podstawowej), U-10 ŻACY (klasy 3-4 szkoły podstawowej), U-12 MŁODZICY (klasy 5-6 szkoły podstawowej, U-15 JUNIORZY MŁODSI (klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum). Kolanie wystawili swoje zespoły w trzech kategoriach wiekowych.

WYNIKI ZESPOŁÓW MARATOŃCZYKA KOŁO NA VIII OGÓLNOPOLSKIM MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU KORFBALLU – WARSZAWA 20018

KATEGORIA U-10  Żacy -  1 miejsce (I zespół), 2 miejsce (II zespół)

Skład: Hubert Świątek, Marcel Świątek, Natasza Górniak, Lena Czarnecka, Anna Adamczyk, Zuzanna Malanowicz, Maria Perzyńska, Anna Połatyńska, Alex Janecki, Adam Malesza, Gabriela Kraśna. Trener: Sławomir Malesza.

KATEGORIA U-15 JUNIORZY MŁODSI (KORFBALL DWUSTREFOWY) – 1 miejsce

Skład: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Aleksandra Nowicka, Wiktoria Pietrzak, Wiktoria Kołodziejek, Szymon Chodosz, Szymon Górniak, Hubert Szkudlarek, Hubert Szczeciński,  trener: Waldemar Pietrzak.

KATEGORIA U-15 JUNIORZY MŁODSI (QUATRO KORFBALL) – 1 miejsce

Skład: Dominika Szczecińska, Aleksandra Kalinowska, Karolina Czynszak, Dagmara Borkowska, Daria Bobkiewicz, Cyprian Michalak, Michał Nuszkiewicz, Łukasz Gębka, Kacper Kołodziejski, Paweł Bartosik trener: Waldemar Pietrzak.

„Po raz kolejny udowodniliśmy, że należymy do czołówki krajowej. Cieszą nas sukcesy w obu kategoriach wiekowych, świadczą bowiem one o systematycznej pracy treningowej oraz o tym, że mamy w klubie szerokie zaplecze. Mnie osobiście cieszy fakt, że bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się moi podopieczni z klas sportowych, którą od dwóch lat prowadzę w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole” – powiedział Waldemar Pietrzak.