Lekcja angielskiego "online" ze szkołą z Chicago

To już kolejne z cyklu internetowych spotkań naszych uczniów z rówieśnikami ze szkoły  Saint John Brebauf z Chicago za pomocą komunikatora Skype. Tym razem tematyką rozmów były tradycje świąt obchodzonych w Polsce i USA oraz 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzięki pomocy ks. Przemysława Tomczyka, uczniowie klasy 6A poznali historię amerykańskiego Święta Dziękczynienia, które jest obchodzone co roku w 4 czwartek listopada, dowiedzieli się o tradycyjnych potrawach z indykiem w roli głównej, a także usłyszeli w oryginalnym wykonaniu piosenkę:” Jingle bells rock” jako przedsmak nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Szóstoklasiści zrewanżowali się opowieścią o niedawno obchodzonej 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jej znaczenia dla naszej Ojczyzny. Nasi uczniowie zaśpiewali też tradycyjną polską kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki”, składając rówieśnikom świąteczne życzenia. Ponadto nasi uczniowie wykonali własnoręcznie kartkę pocztową, która już jest w drodze do USA.