Przedszkolaki odwiedziły krainę Świętego Mikołaja

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0c wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.  Celem  wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową, bajkową i zimową

W trakcie  spaceru po ,,Bajkowej ścieżce” po której przewodniczką była Baba Jaga, dzieci poznał y postaci znane z książek, filmów i bajek: Królową Śniegu, Calineczkę, Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Rybaka i złotą rybkę.  Odwiedziły również  domy  Świętego  Mikołaja  oraz Dziadka  Mroza. Zaskoczeniem dla nich było przywitanie przez Dziadka Mroza, który słysząc nawoływania zaprosił je do zwiedzania swojej chatki. Dzieci podziwiały również piękną szopkę bożonarodzeniową, w której były postacie naturalnej wielkości i wokół której roztaczał się dźwięk kolęd.

Po przejściu „Bajkowej ścieżki” uczestnicy wycieczki udali się na spotkanie z Mikołajem, który z wielką radością powitał ich w „Sali Tronowej”. Tam część dzieci zostawiło listy na wymarzone prezenty od Mikołaja. . W jego obecności dzieci chcąc zasłużyć na prezenty złożyły obietnicę , że będą grzeczne. Pobyt zakończyliśmy placem zabaw, gdzie na dzieci czekały zjeżdżalnie i basen z piłeczkami.

Najmilszą pamiątką tej wycieczki będą wyjątkowe zdjęcia u boku Świętego Mikołaja

tekst: wychowawczynie grupy