Narodowe Święto Niepodległości w grupie 0 A

Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej grupie przedszkolnej w piątek, 9 listopada. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz ze swymi rodzicami zebrały się w udekorowanej sali przedszkolnej , by uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci prezentowały wiersze, tańce i pieśni patriotyczne. Wspólnie z rodzicami został  przepięknie i z powagą odśpiewany hymn Polski „ Mazurek Dąbrowskiego”. Przedszkolaki zatańczyły układ ruchowy do pieśni „Przybyli Ułani” i „Pierwsza Kadrowa” .
    Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Po zakończeniu części artystycznej dla przedszkolaków i wszystkich zebranych w przedszkolu został przygotowany poczęstunek - przygotowany przez rodziców. Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie długo w pamięci naszych małych Polaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

tekst: wychowawcy