Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Wielkie, narodowe święto - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzone jest w szkole poprzez organizację wielu wydarzeń, imprez, wystaw i  konkursów, które odbywają się przez cały rok 2018. Jednak najważniejszymi momentami były uroczyste akademie: w piątek, 9 listopada dla uczniów klas IV-VIII i gimnazjum, a we wtorek 13 listopada dla uczniów klas I-III i przedszkolaków.

W przystrojonej w narodowe barwy oraz historyczną scenografię sali gimnastycznej dzieci i młodzież zaprezentowały wiersze, pieśni, tańce ludowe i współczesne oraz układy choreograficzne z biało-czerwonymi wstążkami. Opowiadały o ludziach i wydarzeniach związanych walką o niepodległość. Oglądaliśmy również fragmenty filmów i prezentacje niepodległościowe. Zachwycały piękne stroje, w które przebierały się dziewczęta i chłopcy - część z nich uszyta została specjalnie na tę okazję. Podczas akademii akompaniował nam szkolny zespół muzyczny. Większość pieśni, jak np. "Rotę" śpiewali zarówno wykonawcy, jak i dzieci i nauczyciele na widowni. A o godzinie 11:11 - tak jak we wszystkich polskich szkołach - wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Dodatkowo, podczas wtorkowego koncertu wręczono nagrody dzieciom biorącym udział w konkursach: plastycznym i recytatorskim.

Gratulujemy młodym artystom, dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, którzy włączyli sie w przygotowania do uroczystości. Wielkie brawa dla nauczycieli za opracowanie scenariuszy oraz przeprowadzenie obydwu wspaniałych, pełnych patriotycznych wzruszeń akademii.