Happening patriotyczny - z lotu ptaka

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się happening patriotyczny: na placu apelowym powstała wielka, żywa - bo złożona z postaci uczniów - liczba 100. Wydarzenie upamiętnione zostało filmem i zdjęciami lotniczymi wykonanymi przez p. Wiesława Karbowego.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości to liczne konkursy plastyczne, literackie, recytatorskie i wokalne, które odbywają się od początku roku. To akademie, wystawy i prezentacje,  a szkoła i sale lekcyjne przystrojone zostały w narodowe barwy. Kotyliony oraz koszulki z patriotycznymi motywami są również dziełem uczniów, a szkoła rozbrzmiewa od patriotycznych pieśni. Od przedszkolaka do gimnazjalisty - wszyscy uczestniczą w obchodach naszej wielkiej rocznicy. Happening i pomysł stworzenia żywej liczby 100 to kolejne z działań, w które ochoczo włączyli się uczniowie i nauczyciele. Jego pomysłodawczyniami są pani: Alina Dolata-Kakoulidis, Agnieszka Adamek, Bogumiła Barłomiejczak i Wioletta Tęgos.

Już wkrótce na szkolnym kanale YouTube będzie można obejrzeć film z uroczystości i happeningu, a już dziś zapraszamy do obejrzenia pięknych zdjęć, które wykonał p. Wiesław Karbowy.