Wycieczka trzecioklasistów do piekarni

Już od najmłodszych lat dzieci przyglądają się, jak wygląda praca w różnych zawodach. Tym razem trzecioklasiści udali się do „Piekarni i Cukierni Walkowiak", gdzie zwiedzili zakład oraz przyjrzeli się z bliska pracy piekarzy.

Dzieci poznały etapy powstawania chleba oraz miały niepowtarzalną okazję obserwować cykl produkcyjny pieczenia chleba i bułek. Wrażenie zrobiły duże rozmiary maszyn służące do wyrobu ciast oraz ogromne piece piekarnicze. Największą jednak atrakcję stanowiło dla uczniów wyrabianie ciasta drożdżowego oraz samodzielne formowanie i dekorowanie drożdżówek. Po ich upieczeniu i ostudzeniu dzieci zabrały je do szkoły. Wycieczka do piekarni była bardzo udana i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy Pani Oli Walkowiak  za miłe spotkanie.