ZNÓW SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT

Od ul. Szpitalnej, Krętej i terenów wokół cmentarza aż po ul. Miłosną i starorzecze Warty. Od ul. Południowej i Buszy aż do Zamkowej i wału przy klasztorze - tak wielki teren sprzątali uczniowie naszej szkoły w ramach akcji "Sprzątanie Świata 2018".  Sprzątanie świata - niezwykle ważna rzecz, ale dużo ważniejszy jest walor edukacyjny akcji: nie śmiecić!

Jak co rok uprzątaliśmy place zabaw, osiedlowe skwery, parki, boiska, tereny zielone, uliczki i chodniki, lasek miejski i nadwarciańskie łąki. Starsi uczniowie wraz z nauczycielami ruszyli w teren, a najmłodsi czyścili klasy i pracownie. Jednocześnie na terenie szkoły odbywała się gra terenowa "wKoło odpadów" zorganizowana przez Urząd Miejski w Kole, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich kolskich szkoł.

Każde tego typu działanie wzmacnia u uczniów poczucie odpowiedzialności za najbliższe otoczenie i kształtuje odpowiednie postawy, dlatego tym bardziej cieszy aktywny udział uczniów oraz nauczycieli. Wspólnie dbajmy o nasze środowisko!