OWOCE I WARZYWA - I NIE TYLKO...

Kolejny już rok nasza szkoła uczestniczy w programie promującym wśród uczniów zdrową dietę - bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Projekt nosi nazwę "Program dla szkół" i zastąpił dotychczasowe: "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole".

Jak informuje Krajowy Ośrodek Wsparcie Rolnictwa, nowy program dla szkół „ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz mleko, korzystając z najlepszych doświadczeń zebranych podczas dotychczasowej realizacji programu "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole”. W ramach nowego programu dzieci będą otrzymywały owoce i warzywa oraz produkty mleczne, a także brały udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych itp.

Od ubiegłego roku szkolnego bieżącym program obejmuje uczniów klas I-V. Porcje owoców, warzyw i soków owocowych oraz produktów mlecznych dostarczane będą dzieciom kilka razy w tygodniu i spożywane będą w szkole. W tym tygodniu, oprócz mleka dzieci otrzymały pomidorki koktajlowe, śliwki i paprykę. Prosimy rodziców, by zwrócili uwagę na zawartość tornistrów dzieci, gdyż produkty należy spożyć świeże - w dniu dostawy.