"100 lekcji na 100-lecie odzyskania niepodległości" - spotkanie z Kajetanem Rajskim

Uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum uczestniczyli w wyjątowej lekcji historii - wykładzie Kajetana Rajskiego w ramach cyklu "100 lekcji historii na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości".

Prowadzący spotkanie jest autorem wielu książek i artykułów poświęconych zagadnieniom historycznym. Z pasją i niezwykle ciekawie opowiadał uczniom o histori Polski z okresu 2 wojny światowej i czasów powojennego terroru komunistycznego, w tym o tragicznych losach "Żołnierzy Wyklętych". Wykład urozmaicały archiwalne zdjęcia i inne ciekawe materiały multimedialne. Młodzież aktywnie włączała się w dyskusję i odpowiadała na pytania prowadzącego. Na końcu spotkania, które odbyło się z inicjatywy stowarzyszenia "Kolscy Patrioci" nasz gość przekazał do szkolnej biblioteki ksiażki - m. in.  "Rotmistrz Pilecki - raporty z Auschwitz".