Pomagamy bezdomnym pieskom z "Przytuliska"

Po raz kolejny nasi uczniowie odwiedzili schronisko dla psów - akcja pomocy bezdomnym zwierzętom trwa bez przerwy od kilku lat. Tym razem odbywa się w ramach projektu uczniowiskiego i poza doraźnym wsparciem schronisk ważne jest uwrażliwienie uczniów na los porzucanych lub maltretowanych pupili.

W dniu 11 czerwca 2018r. uczennice klasy IIA : Sylwia Frątczak, Nadia Główczyńska, Patrycja Klepczarek, DżesikaSłodkiewicz oraz Martyna Sochacka wraz z p. Eweliną Książek odwiedziły „Przytulisko” w Kolonii Powiercie. Pan Szydłowski, prowadzący schronisko, odpowiedział uczennicom na nurtujące je pytania dotyczące obecności psów w tym miejscu oraz organizacji opieki nad nimi. Następnie dziewczyny mogły pospacerować, a raczej pobiegać z pieskami. Nie obyło się również bez głaskania, przytulania i podjadania smakołyków.

Wizyta w Przytulisku jest działaniem wynikającym z realizacji projektu gimnazjalnego. W szkole rozpoczęła się równocześnie zbiórka karmy dla psów ze schroniska w Sompolnie, do którego to trafiają porzucone psy z naszego regionu. W planach jest wyjazd do ww. schroniska, a także kolejne wizyty w Przytulisku. Poza doraźnym wsparciem innym ważnym celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na los porzucanych lub maltretowanych pupili. Temat ten jest bardzo aktualny, ze względu na zbliżający się okres wakacyjny. W tym czasie odnotowuje się zwiększoną ilość porzucanych zwierząt.