Wiosenny Złaz Hufca Koło w naszej szkole

Po raz kolejny nasza szkoła gościła harcerzy Hufca ZHP Koło - tym razem z okazji wiosennego złazu, wpisanego w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkolne mury stały się bazą dla licznie przybyłych druhen i druhów z całego powiatu kolskiego.

Złaz rozpoczął uroczysty apel, w którym wzięli udział harcerze z Dębów, Kościelca, Grzegorzewa i Koła. Następnie harcerze udali się pod Pomnik Powstańców 1863 r. i pod tablicę znajdującą się na ścianie Klasztoru w celu złożenia wiązanek i zapalenia zniczy. Po powrocie do szkoły czekały atrakcje: ognisko, śpiewanie piosenek przy wtórze gitary, tor przeszkód przygotowany przez OSP czy zajęcia z pomocy przedmedycznej.

Każda drużyna wytypowała trzy osoby do quizu tematycznego Niepodległa Polska, tu bezkonkurencyjni okazali się nasi goście z Grzegorzewa. Wieczorem przyszedł czas na grillowanie i wyczekiwaną przez młodzież dyskotekę. Szkolny korytarz wypełnił się roztańczonymi dziećmi i młodzieżą. Prym wiodły nasze zuchy imponując układami tanecznymi, których nauczyła ich Pani Monika Strugarek. Harcerze przyłączyli się ochoczo do naszych maluszków, tworząc zgraną grupę taneczną.

W sobotę po porannej toalecie i wspólnym śniadaniu w szkolnej stołówce młodzież zebrała się na apelu, po którym wzięła udział w akcji sadzenia drzew- „100 drzew na 100-lecie Niepodległości”. Sadzenie nadzorował pan Szymon Czerwiński- koordynator Zespołu ds. Ochrony Środowiska w Kole. Po wykonaniu i zaprezentowaniu plakatów tematycznych harcerze spotkali się na pożegnalnym apelu, który zakończył złaz.

Druhny: Elżbieta Biskupska, Kamila Walczak, Paulina Olszewska, Edyta Sławińska, Agnieszka Jarosz, Elżbieta Karaszewska oraz druh Dawid Sławiński dziękują Dyrekcji za pomoc i zaangażowanie w organizację złazu.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!