Warsztaty z rodzicami w grupie przedszkolnej "Misie"

W grupie przedszkolnej "Misie" odbyły się ciekawe zajęcia animacyjne i zabawy ruchowe, w których - oprócz wychowawczyń i uczniów - uczestniczyli rodzice maluchów.

W grupie "Misie" odbyły się warsztaty z rodzicami z użyciem chusty animacyjnej KLANZY, z zastosowaniem metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Zabawy ruchowe i ćwiczenia z zastosowaniem tych metod wymagały przestrzeni , którą zapewniła sala przedszkolna. Metoda KLANZY to organizowanie spotkań, które uwzględniają wykorzystanie tańca, ruchu, muzyki do zabaw oraz relaksu. Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne ułatwia nawiązanie kontaktu i współpracy z drugą osobą i grupą, rozwija koncentrację, zwraca uwagę na osobę, z którą współdziała się w czasie ćwiczeń. Ćwiczenia są dobrą zabawą, której często towarzyszy śmiech. W czasie warsztatów dbano o relaks stosując naprzemiennie ćwiczenia dynamiczne i relaksacyjne, dobre samopoczucie i radosną atmosferę.
Na zakończenie warsztatów dzieci z rodzicami lepiły z plasteliny wybraną przez siebie figurkę. Zajęcia dawały możliwość przeżywania radości z aktywności ruchowej, kontaktu z innymi ludźmi.

tekst; Magdalena Szramska