Konkurs plastyczny "Wytłaczanki"

Uczennica kl. IIIB Emilia Majka pod opieką wychowawczyni pani Aleksandry Pietrzak zdobyła III miejsce w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych  w konkursie plastycznym „Wytłaczanki” zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole.

Celami konkursu były: rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej, kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą, stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych manualnie, promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody.

Zadaniem uczestników konkursu było artystyczne wykorzystanie w ramach recyklingu „wytłaczanki” i stworzenie z niej swoistego dzieła sztuki,  także użytkowej. Emilka wykonała oryginalnego krokodyla, którego możemy podziwiać na załączonym zdjęciu.