Co słychać u naszych Zuchów?

Ostatnie miesiące upłynęły naszym zuchom pod hasłem opieki nad zwierzętami. Zbiórka karmy i odwiedziny w kolskim Przytulisku to był dopiero początek.

Przez okres mrozów nasze maluchy pod okiem druhen zajmowały się dokarmianiem dziko żyjących ptaków, przy okazji poznając nazwy gatunków. Przylatujące do znajdującego się w świetlicy karmnika: sikorki bogatki, ubogie, dzwońce, wróble, mazurki, czy grubodzioby dostarczały wiele radości. Połączenie teorii z praktyką zaowocowało zdobyciem sprawności Przyjaciel Zwierząt oraz Ornitolog, które to zostaną wręczone naszym zuszkom w najbliższy weekend.

Nadejście wiosny zaowocowało stworzeniem Marzanny, którą następnie dzieci wraz z druhnami pożegnały śpiewem.

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!