Pierwszy Dzień Wiosny w grupie przedszkolnej 0A

W środę 21 marca dzieci z grupy 0A świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od wykonania pracy plastycznej na temat marcowej  pogody - czyli jak mówi przysłowie: „ W marcu jak w garncu”.

Dzieci za pomocą symboli pogodowych tworzyły prace z kolorowego papieru o zmiennej pogodzie, która jest charakterystyczną cechą tej pory roku. Poza tym były zagadki o wiośnie, zabawy matematyczne „Kwiatki Pani Wiosny” podczas, której dzieci doskonaliły umiejętność liczenia. Odczytano list jaki przedszkolaki otrzymały od bociana Długonogiego, a w nim dzieci poznały zaklęcie pomagające przepędzić zimę. Piosenki o tematyce wiosennej zachęciły przedszkolaków do zabaw ruchowych z wykorzystaniem rekwizytów. Super propozycją była również zabawa w projektantów. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie sukni dla Pani Wiosny. Świętowanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem na tle dekoracji wiosennej przygotowanej przez wychowawców grupy. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Tekst : wychowawczynie grupy