Piłka siatkowa - Memoriał Henryka Szurgota

Memoriał Henryka Szurgota w siatkówce chłopców odbył się w niedzielę 18 marca na hali MOSIR w Kole. Wśród trzynastu drużyn rywalizujących w zawodach byli również chłopcy z naszej szkoły, którzy zaprezentowali się znakomicie. Jak burza przeszli przez eliminacje i półfinały i dopiero w meczu finałowym lepsza okazała się utytułowana drużyna Wilki Wilczyn.

Zespoły biorące udział w zawodach podzielono na dwie grupy. Grupa A: Brzeźno, Sompolno, SP 1 Koło i Sp 2 Koło. Grupa B: Wilki Wilczyn, Powiercie i SP 3 Koło. Nasi uczniowie rozpoczeli rozgrywki meczem z Brzeźnem zwyciężając 2-0. Pokonali również Sompolno 2-0 i SP 1 Koło w takim samym stosunku 2-0. Awans z grupy wywalczyliśmy bez straty seta, drugie miejsce premiowane awansem do najlepszej czwórki zajęło Brzeźno. Kolejność w grupie B była następująca: Wilki Wilczyn, Powiercie /awans do czwórki/ i SP 3 Koło. W grupie grającej o miejsca 5-7 zwyciężyła drużyna SP 1 Koło przed Sompolnem i SP 3 Koło. W pierwszej czwórce pokonaliśmy 2-0 Powiercie, 2-0 Brzeźno i przystąpiliśmy do meczu finałowego z Wilkami Wilczyn. Niestety nasi rywale okazali sie lepsi i wygrali 2-0.

Skład naszej drużyny: Bartosik Szymon, Kos Oliver, Misiak Jakub, Zawilski Jakub, Szafrański Jan, Śniegowski Klaudiusz, Madaliński Kacper i Ciesielski Adam. Trenerem zespołu jest Marek Burdziński.

Tekst i zdjęcia: Marek Burdziński