Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Sprawiedliwa wśród Narodów Świata”

Hanna Roszak, uczennica kl.II A gimnazjum naszej szkoły została wyróżniona w konkursie plastycznym „Sprawiedliwa wśród Narodów Świata” zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie projektu muralu związanego tematycznie z postacią Ireny Sendlerowej.  Przypomnijmy, że  I. Sendlerowa podczas II wojny światowej wykazała się niezwykłym bohaterstwem i poświęceniem na rzecz drugiego człowieka ratując m. in. przed śmiercią około  2500 żydowskich dzieci. Nagrodzeni uczestnicy konkursu otrzymali  w upominku książki i pamiątkowe dyplomy. Uroczystość wręczenia nagród  zakończyła się słodkim poczęstunkiem w czytelni kolskiej książnicy.

Hani Roszak serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych artystycznych sukcesów !!!