Podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego „Szkolne przygody małego Mikołaja”

W dniu 10 stycznia w świetlicy Internatu SOSW w Kole odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego „Szkolne przygody małego Mikołaja”. W konkursie wzięli licznie udział uczniowie naszej szkoły, a Emilia Majka z klasy trzeciej została jego laureatką.

Jury przyznało w sumie pięć równorzędnych nagród (I miejsca) w kategorii wiekowej – klasy 1-3 szkół podstawowych, które odebrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole i Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole.

Laureaci:

Emilia Majka, klasa III b, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kole (opiekun: Aleksandra Pietrzak)

Julka Kalak, klasa I a, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kole

Marysia Sołochub, klasa I e, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kole

Izabela Pawłowska, klasa I e, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kole

Natalia Strama, klasa III b,  Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kole

Laureatom konkursu towarzyszyli nauczyciele i duża grupa rodziców, a nawet dziadkowie. Wszyscy zgromadzeni z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali opowieści zwycięzców konkursu o szkolnych przygodach małego Mikołaja, nie szczędząc im pochwał i oklasków. Jednym z punktów programu uroczystego podsumowania konkursu było zwiedzanie Internatu. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali informacji o specyfice działania placówki, wszystkim podobał się bardzo wystrój jej pomieszczeń. Stwierdzono, że gdyby Mikołaj chciał uczyć się w SOSW w Kole, to na pewno zamieszkałby w Internacie, bo do domu ma przecież bardzo daleko.

Po zwiedzeniu placówki uczestnicy podsumowania konkursu spotkali się w internackiej kuchni, w której przygotowany był słodki poczęstunek. Nikomu nie spieszyło się do domu, nie brakło tematów do rozmowy. Otrzymaliśmy zapewnienie, że laureaci konkursu z tego roku na pewno wezmą udział w jego kolejnej edycji i zachęcą do wykonania prac konkursowych również swoich kolegów.

Nagrody laureatom konkursu wręczyła pani Elżbieta Budzińska, dyrektor ZOEW w Kole. Konkurs został zorganizowany przez panie: Krystynę Wasilewską, Agnieszkę Sójecką, Annę Krysiak, Natalię Burdzińską.

(źródło, zdjęcia: soswkolo.szkolnastrona.pl)