Co słychać w szkolnej świetlicy?

Świetlica naszej szkoły to miejsce, w którym bardzo ciekawie, twórczo i rozwijająco można spędzić czas, a to dzięki pomysłowości i zaangażowaniu nauczycielek pracujących w świetlicy. Zapraszamy na krótką relację z ostatnich działań dzieci i ich opiekunek.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

We wtorek 21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Jest to narodowe święto polegające na propagowaniu wzajemnego obdarowywania się miłymi słowami, czynami czy też uśmiechami.  W tym dniu dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały uśmiechy, które zostały uwiecznione na tablicy, a także drzewko życzliwości, na którym wypisały swoje pomysły związane z życzliwością. Ten dzień był przemiłym dniem wzajemnej koleżeńskiej pomocy, troski i uśmiechu. Mamy nadzieję, że życzliwość przez dzieci będzie okazywana każdego dnia a nie tylko od święta.

Dzień Misia

Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu, które swoje święto obchodzi 25 listopada. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały 24 listopada naszą szkołę. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.Tego dnia do szkoły każde dziecko przyniosło swoją ulubioną maskotkę. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Nie zabrakło też luźnej pogadanki o tych miłych pluszowych maskotkach. Dzieci wykonywały gazetowe misie. Ten dzień w szkole był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III szkoły podstawowej otrzymały w tym dniu nalepki w kształcie misia.

Tekst i zdjęcia: Paulina Olszewska, Paulina Bartłomiejczak